Επισκέψεις

Κατά την διάρκεια του Απριλίου οι μαθητές του Πυθαγορείου Γενικού Λυκείου Σάμου πραγματοποίσαν διάφορες επισκέψεις σε χώρους εκπαιδευτικού ενδιαφέροντος στα πλαίσια εκπαιδευτικών προγραμμάτων. Στο άλμπουμ Δραστηριότητες μπορείτε να δείτε φωτογραφίες από τις επόμενες δύο επισκέψεις:

• Επίσκεψη μαθητών της Β Λυκείου στη ΜΚΟ Αρχιπέλαγος στον Μαραθόκαμπο την 01/04/2011. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια περιβαλλοντικής εκπαίδευσης υπό την επίβλεψη των καθηγητριών Κατσικογιάννη Ελπίδας και Χατζηϊωαννίδου Πατρίτσιας.
  • Επίσκεψη μαθητών της Γ Λυκείου Θετικής Κατ/νσης στο Γενικό Νοσοκομείο Σάμου στις 14/04/2011. Η επίσκεψη πραγματοποιήθηκε στα πλαίσια του μαθήματος της Βιολογίας υπό την επίβλεψη της καθηγήτριας Χατζηϊωαννίδου Πατρίτσιας.