Επιτυχία μαθητή μας στον Ευρωπαϊκό Μαθητικό Διαγωνισμό Επιστήμης

Ο μαθητής της β τάξης του σχολείου μας, Αίας Τάτσης, κατέκτησε την τρίτη θέση στο συγκεκριμένο διαγωνισμό που πραγματοποιήθηκε στο Βέλγιο.

Με το ενδιαφέρον και την αφοσίωσή του, παρουσίασε ένα καινοτόμο έργο σχετικά με την παραγωγή ενέργειας σε θαλάσσιο περιβάλλον. Η εργασία του αναγνωρίστηκε για την σημαντική συνεισφορά της στον τομέα, αναδεικνύοντας τον ενθουσιασμό και την προσήλωσή του στην επιστήμη.

Ο ίδιος, μετά την επιτυχία του, ανέφερε: “Νιώθω ενθουσιασμένος που κατάφερα να επιτύχω αυτή τη διάκριση. Το έργο που υλοποίησα απαιτούσε πολλή δουλειά και είμαι χαρούμενος που αναγνωρίστηκε η προσπάθειά μου.”

Η επιτυχία του Αία αποτελεί πηγή έμπνευσης για όλους μας και αναδεικνύει το ταλέντο και την αφοσίωση των μαθητών μας στον τομέα της επιστήμης.

Συγχαρητήρια Αία!